Влаштування покрівлі: особливості монтажних робіт

Одним із головних елементів будь-якої будівлі є покрівля. Від її надійності залежить цілісний стан усієї будови, а також комфорт та затишок усередині приміщення. Покрівля відіграє найважливішу роль у створенні загального вигляду будинку, а також може бути домінантою архітектури усієї будови.

Покрівля є зовнішньою оболонкою, верхнім елементом даху, що складається з покрівельних матеріалів різного виду та призначення. Саме правильно складений при монтажі пристрій покрівлі оберігає будинок від усіх видів атмосферних опадів. Покрівельні роботи включають заходи з ремонту і монтажу самої покрівлі, а також її систем. Існує кілька видів покрівлі: бітумно-полімерна, толь, шифер, штучні покрівельні матеріали, металеві листи, покрівельні панелі заводського виготовлення та черепиця.

Пристрій покрівлі має на увазі покрівельні монтажні роботи, які починаються з несучої конструкції, що передає вагу всього даху на елементи будівлі. Дана конструкція складається з обрешітки та кроквяних ферм, які бувають різних видів. Найпростішою із кроквяних ферм є висяча конструкція, яку використовують при влаштуванні покрівель однопрогонових будівель з шириною до семи метрів. Така конструкція не має проміжних опор і спирається лише на стіни всієї будівлі.

У будинках двопрогонових із середньою несучою стіною можуть встановлювати похилі кроквяні ферми. Ці кроквяні ферми спираються середньою частиною на внутрішню стіну, а кінцями на зовнішні стіни.

Ферми спеціальних конструкцій застосовують на мансардних дахах, де замість затягування застосовують міжповерхове перекриття. Цей факт обумовлений тим, що основою для підлоги приміщення мансарди, служить нижній пояс. Слід знати, що в самій вершині кроквяної конструкції укладається спеціальний прогін, на якому згодом встановлюють коник.

На кроквяні ферми монтуються решетування (опалубка). Це покладені на кроквяні ферми бруси, які приймають навантаження покрівельного матеріалу і передають її на крокви. Під м’яку покрівлю, безазбестовий шифер і металочерепицю роблять суцільну решетування. Для покрівлі з азбестоцементних листів, сталі та глиняної черепиці застосовують розріджену решетування.