Швидкорослі дерева для саду

Після закінчення будівництва заміського будинку постає питання загального благоустрою ділянки. Рішень безліч: закладка газону, розбивка квітників, ставки та альпійські гірки, розведення декоративних чагарників та посадка дерев. Найшвидший результат дають газон та квіти – вже наступного року з’являється перша зелень, і ділянка навколо будинку перетвориться. Але якщо є бажання отримати пишний сад за три-чотири роки, то варто придивитися до дерев, що швидко ростуть.

Використовувані для облаштування садів дерева поділяються на три групи: вічнозелені, листяні та плодоносні. У кожній із груп є рослини, що розвиваються відносно швидко або повільно.

Чим відрізняються породи, що швидко ростуть

Висока швидкість зростання характерна насамперед для потужних дерев, які у природних парках досягають висоти у кілька десятків метрів. У сильних порід природою закладена здатність до активного розвитку у перші кілька років. Чемпіонами рослинного світу є секвої, евкаліпти та бамбук – гігантська трава. Для цих рослин збільшення висоти на 2-3 метри на рік вважається нормою.

Дерева класифікуються за здатністю швидко або повільно рости. Повільнорослими вважаються ті рослини, які щорічно збільшуються не більше, ніж на 50 см, від 50 до 100 см — середньої швидкості росту, а понад 1 метр на рік — швидкозростаючі.

Приклади:

  • повільні — обліпиха, магонія, плодові культури, дуб, ялина, більшість хвойних гібридів;
  • середні — ялиця, липа, каштан, горобина, туя;
  • швидкі — горіх волоський, берези, акації, верби, клени, тополі.

Про висоту дерев

Замислюючи посадку дерева, що швидко росте, слід розуміти, що воно поступово досягатиме своєї природної висоти. Наприклад, доросла сосна має зріст 20-40 метрів. Для порівняння: двоповерховий заміський будинок має 7-8 м у висоту, а 10-поверховий багатоквартирний – 30. Ще приклад: у волоського горіха крона діаметром до 15 м, а розмір дачної ділянки 6 соток дорівнює 20х30. Гілки горіха утворюють парасольку над половиною дачі.

При виборі дерева, що швидко росте, рекомендується враховувати площу прибудинкової території, розташування об’єктів і загальний план озеленення. І не забувати про сусідів, оскільки затінення прилеглих домоволодінь може спричинити конфлікт. Високим деревам потрібні великі ділянки. На малих можна посадити 1-2 дерева, що швидко ростуть, а решта — мало- і середньорослі, чагарники, трава і квіти.

Параметри дерев, за якими вибирають відповідні види:

  • висота дорослого екземпляра;
  • темп щорічного зростання;
  • обхват стовбура;
  • радіус крони;
  • морозостійкість;
  • вимогливість до вологи та світла.

Види швидкорослих дерев – добірка

У ландшафтному дизайні використовують дерева, які швидко ростуть і мають декоративність у період вегетації.