Як вид бітуму впливає властивості м’якої черепиці.

Структура бітумної черепиці

Основу бітумної черепиці складає склополотно. Він може бути тканий (зі склониток, переплетених між собою) і нетканий, коли склонитки з’єднані методом пресування або валяння. Стеклополот з двох сторін просочений бітумом. У виробництві гнучкої черепиці використовують окислений або модифікований бітум .

Зовнішній шар черепиці посипається кам’яною крихтою різного кольору, який захищає бітум від ультрафіолету і надає естетичного зовнішнього вигляду.
На нижній шар наносяться клеєві смуги, покриті  .

Види бітуму для черепиці
Експлуатаційні властивості та термін служби черепиці залежать від декількох факторів і в тому числі від виду бітуму, з якого вона виготовлена.
Окислений бітум виробляється на великих промислових об’єктах. Тому що для цього потрібне складне технологічне обладнання. А для завантаження виробничих ліній – більші обсяги.

Окислення бітуму – це процес його штучного старіння. Технологія полягає в тому, що через масу розплавленого нафтового (природного) бітуму за допомогою трубчастих реакторів пропускається струмінь кисню. В кінцевому результаті отримують стійкий до ультрафіолетового випромінювання матеріал, що зберігає стабільність форми, з високою термостійкістю і стійкістю до мінусових температур.

Модифікований бітум – це бітум, збагачений полімерними наповнювачами, – модифікаторами. Такий бітум набуває властивостей доданого до нього полімеру, як правило, пластику та гуми. На сьогоднішній день досить багато видів модифікаторів для бітуму. Найпоширеніші з них наведені нижче.

  • СБС модифікатор – з більш вираженими властивостями каучуку. Робить бітум еластичною, але має низьку теплостійкість. На спеку – розм’якшується. Черепицю з СБС бітуму не рекомендується укладати при високих температурах влітку, і в спеку не можна ходити по покрівлі з такої черепиці, щоб не залишати вм’ятини та нерівності на поверхні. надає бітуму пластичності, тобто збереження форми. АПП модифікований бітум виявляє більше властивості пластику, ніж каучуку. Черепиця з такого бітуму не розм’якшується в спеку, але при температурі нижче +5˚С стає ламкою, її не можна перегинати в холодну погоду.

Слід зазначити, що якість черепиці залежить не тільки від того, який модифікатор використаний, а й від того, скільки його додано у відсотковому співвідношенні. Черепиця з бітуму з низьким вмістом модифікатора називається  компаундною . Як правило, це черепиця з невеликим терміном експлуатації.