5 способів вирівняти підлогу під оздоблення в квартирі чи будинку

Ремонт у новобудові не можна назвати закінченою доки підлога не придбає ідеально рівну поверхню. Навіщо це потрібно? На гладкій без вибоїн підлозі меблі стоїть рівно, без перекосів. Рівна поверхня потрібна під укладання паркету, ламінату, лінолеуму та інших покриттів. Вона є обов’язковою, якщо в будинку планується організувати систему «тепла підлога».

Рівень підлоги, як визначити та заміряти
Перш ніж приступити до вирівнювання підлоги його оцінюють та виявляють основні недоліки. Допоможуть у цьому рулетка і наступні інструменти:

• будівельний рівень;
• гідрорівень;
• лазерний рівень;
• нівелір.

Будівельний рівень є ідеальним для малих приміщень, якщо він короткий, під нього підкладають правило.

Водяний рівень підходить для великих приміщень. Щоб виміри були точними, заповнюючи робочу трубку водою, стежать, щоб у ній не залишалося повітря.

Лазерний рівень зручний і простий, його похибка лише 1-2 мм/м. Але, працюючи з ним, треба одягати захисні окуляри, інакше зіпсується зір.

Нівелір — прилад геодезистів, незамінний у масштабному будівництві, але для роботи з ним потрібні знання та практичний досвід.

Підготовчі роботи з вирівнювання підлоги
• Поверхню очищають від сміття, закладають тріщини та знежирюють.
• У ванній, кухні та туалеті укладають гідроізоляцію. У житлових кімнатах обробляють лише стики плит основи, шви між стінами та підлогою, та простір під трубами. По периметру кімнати монтують демпферну стрічку, яка поглине вібрацію та звуки при експлуатації підлоги. Визначають «нульовий» рівень або висоту майбутньої статі за допомогою рівнів або нівелірів, описаних вище.

При розрахунках висоти основи враховують товщину оздоблювального покриття: ламінату, паркету, лінолеуму чи плитки. У різних кімнатах висота підлоги може відрізнятися на 1-2 см, все залежить від того, чим її вирівнюють: стяжкою, лагами чи фанерою.
Як вирівняти підлогу?

За допомогою:

• суміші, що самовирівнюються;
• стяжки з бетону або цементу;
• укладання лаг або фанери.

Самовірівні підлоги

Використання самовирівнюючої суміші — простий спосіб, але підходить, якщо на площині перепади не більше 3 см. Спочатку з води, піску, цементу та пластифікаторів роблять розчин, яким заливають підлогу. Потім його рівномірно розподіляють поверхнею валиком, шпателем або правилом. Після застигання суміші утворюється ідеально рівна площина.

Стяжка з бетону або цементу дозволяє отримати монолітну рівну площину та приховати дефекти підлоги глибиною до 10 см.

• спочатку поверхню гідроізолюють, визначають «нульовий» рівень;
• за рівнем виставляють маяки, після чого заливають розчин (цемент і пісок беруть у пропорції 1:3 або 1:4) і підлогу загладжують.

Якщо стяжку виконують на землю, поверхню спочатку ретельно трамбують і засипають піском або щільно забутовують. Один із видів стяжки — суха, коли заливку проводять у 3 етапи, наливаючи 2 шари.
Технології вирівнювання фанерою:

• Склеювання, коли матеріал приклеюють до бетонної подушки і закріплюють дюбелями або анкерами.
• Монтаж фанери з лагами підходить для старих кривих або нових підлог. Спочатку за рівнем монтують лаги, потім обшивають їх фанерою, використовуючи саморізи. Укладання «регульованої» фанери дозволяє зробити криву підлогу з бетону рівним без лаг. Листи матеріалу розкладають по підлозі, просвердлюють отвори в них та підлозі. Потім знімають фанеру, а в отвори підлоги монтують анкера з гайками і шайбами, виставляючи їх висоту за рівнем. На встановлене кріплення кріплять гайками фанеру, залишки стрижнів спилюють. До листів шляхом склеювання кріплять другий шар фанери, після чого підлога готова.