Фундаментні блоки – міцна основа будівлі

Міцною основою будь-якої будівлі чи споруди є фундамент. Слово «фундамент» перекочувало в нашу мову з латинської з позначенням несучої конструкції будівлі, частини будівлі. Фундамент здатний витримувати тяжкість інших вищих конструкцій і передавати їх масу на основу будівництва. Нижня його частина будується під рівнем промерзання ґрунту, а плиткові блоки повинні спиратися на його шар, що несе. Фундамент виготовляється з бетону, каменю чи дерева. Яким би не був обраний матеріал, він повинен мати такі характеристики: міцність, стійкість до вологи та мікроорганізмів, морозостійкість.

До стін підвалу вимоги жорсткіші. Такі стіни вищі, ніж фундаментні стіни. Їх встановлюють з урахуванням ґрунтово-водних особливостей території. Вони навантажуються масою не тільки бічних стін, але також схильні до бокового тиску з боку грунту, який може «увігнути» їх усередину будівлі. Фундаментні блоки, що становлять основу підвалу, зв’язуються залізобетонним вінцем за прикладом фундаментних стін. У зв’язку з можливістю втрати теплової енергії в холодну пору року стіни опалювального підвалу рекомендують ставити завтовшки близько восьми сантиметрів. Обов’язковою вимогою при встановленні стін підвалу є їхня гідроізоляція через контакт нижньої частини будівлі з ґрунтовими водами.

Фундаментні стіни стіни вважаються найбільш популярним видом робіт з облаштування підземної частини будівлі. Якщо навіть забудовник не визначився з проектом будинку, він може заздалегідь купити такі фундаментні елементи та зберігати їх у певному місці доти, доки вони не знадобляться. Муровані елементи характеризуються цілісністю, великим показником міцності, вологонепроникністю. Будівельники також допускають у своїй практиці використання універсальних стінових елементів. Однак у такому разі варто враховувати водонепроникність фундаментних блоків, а також рівень ґрунтових вод (він має бути невисоким) та саму природу ґрунту (мінімальний ступінь агресивності).